Wesele w jurcie

glowne-jurta-slub-wesele-w-plenerze-w-namiocie-jurty-slubne

Podczas pisania jednego z ostatnich postów i poszukiwania firm oferujących zaproszenia w marmurowych wzorach, natrafiłam na całkowite przeciwieństwo marmurowego wesela – jurty ślubne. Czym w ogóle jest jurta? Dla tych z Was, które oglądały najnowszą ekranizację przygód Bridget Jones (Tak przy okazji – ja jestem filmem zachwycona i naśmiałam się za wszystkie czasy, a Wam jak się podobał?) z pewnością jurta nie stanowi już żadnej tajemnicy, jednak dla pozostałych nadciągam z wyjaśnieniem. Jurty to tradycyjne namioty wywodzące się z kultury mongolskiej i tureckiej. Budowane są one na planie koła, konstrukcja stawiana jest z drewnianych filamentów, a następnie pokrywana materiałem. Otóż takie właśnie jurty wykorzystać można jako niepowtarzalną ślubną lub weselną scenerię. Nie ukrywam, że często poszukując ślubnych inspiracji żałuję, że nasz ślub już za nami, jednak w przypadku przyjęcia weselnego w jurcie, żałuję chyba najbardziej.

glowne-jurta-slub-wesele-w-plenerze-w-namiocie-jurty-slubne-weddingsfactory-1

Jedno jest pewne – ślubnym jurtom nie można odmówić ani uroku, ani niepowtarzalnej magii, bowiem decydując się na organizację w nich Waszego przyjęcia zyskujecie absolutnie wyjątkową scenerię. Ponadto ślubną jurtę możecie postawić w wymarzonym przez Was miejscu lub zdecydować się na jedną ze sprawdzonych lokalizacji polecanych przez organizatorów. Pozostaje jednak pytanie o funkcjonalność takiego weselnego namiotu i tu również możemy być spokojni – jurta zaopatrzona jest w drewnianą podłogę, która zapewni stabilne podłoże podczas przyjęcia, w dachu posiada świetlik, który oprócz możliwości oglądania gwieździstego nieba, stanowi substytut klimatyzacji, natomiast w przypadku chłodniejszych wieczorów zapewnia możliwość ogrzania dzięki stylowemu kominkowi ogrzewanemu drewnem, a ponadto na zewnątrz opłaszczona jest wodoodporną tkaniną, która jest zabezpieczeniem przed nieproszonym deszczem. Jednym słowem, decydując się na organizację przyjęcia w jurcie umiejscowionej w Waszym najpiękniejszym plenerze, o niesprzyjające warunki atmosferyczne możecie być spokojni.

glowne-jurta-slub-wesele-w-plenerze-w-namiocie-jurty-slubne-weddingsfactory-2

Jedyną wadą jaką udało mi się znaleźć dla jurty jest fakt iż nie jest ona “z gumy” i nie zorganizujecie w niej przyjęcia na 250 osób. Jednak jeśli marzy się Wam kameralna uroczystość do 80 osób to jurta jest dla Was idealna! Możecie zdecydować się na kilka wariantów planów sali, a w przypadku przyjęcia na 80 osób, nawet połączyć ze sobą dwie jurty, uzyskując tym samym dodatkową ilość miejsca na duży parkiet dla roztańczonych gości. Ciekawym pomysłem może być także przygotowanie stołów dla gości w jurcie i zbudowanie pięknie oświetlonego parkietu tanecznego pod gołym niebem.

glowne-jurta-slub-wesele-w-plenerze-w-namiocie-jurty-slubne-weddingsfactory-60-osob-i-80-osob

Dodatkowo razem z wynajęciem jurty możecie zdecydować się na ciekawe atrakcje dla najmłodszych gości: kącik zabaw w indiańskim tipi i drewniany tort z mini-kręglami. Jestem przekonana, że takie zabawy przypadną do gustu dzieciom obecnym na Waszym przyjęciu.

glowne-jurta-slub-wesele-w-plenerze-w-namiocie-jurty-slubne-weddingsfactory-3

Zastanawiacie się ile może kosztować taka przyjemność? Za wynajęcie i montaż ślubnej jurty z Ślub w Jurcie o powierzchni 77 metrów kwadratowych na przyjęcie do 60 osób wraz z całym asortymentem, takim jak drewniana podłoga i oświetlenie, a także opieką dwóch osób technicznych, zapłacicie 12 tysięcy złoty. Jeśli wydaje się Wam to wysoką kwotą, to warto zauważyć że w każdej opłacie “za talerzyk” przy organizacji wesela na sali weselnej czy w hotelu, również kryje się opłata za wynajem sali, więc moim zdaniem kwota ta nie jest wygórowana i z pewnością warta niezapomnianego przyjęcia weselnego w jurcie.

A Wy co myślicie o pomyśle zorganizowania wesela w jurcie? Czy ślubne jurty zachwyciły Was tak jak mnie? A może ktoś z Was planuje takie przyjęcie?


Zdjęcia i wideo: Ślub w Jurcie, Młodzikova, Michał Ramus WEDDINGS, Herodstudio.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.