Wesele w stylu rustykalnym

0-glowne
W ostatnich latach styl rustykalny szturmem zdobył serca par stających przed zadaniem organizacji własnego ślubu. Jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którym dalekie są klimaty typowo eleganckiego wesela. Dominujące dla niego są sielskość, lekkość, naturalność, delikatność i prostota. Charakterystyczne jest wykorzystanie materiałów odwołujących się do natury, takich jak drewno, mchy, szyszki, jutowe materiały czy polne kwiaty. Styl ten wprowadzić można na wszystkich płaszczyznach organizacji przyjęcia, począwszy od wyboru miejsca ceremonii i wesela, poprzez dobór papeterii, po stroje i dodatki Państwa Młodych czy świadków.
Zaproszenia
Na rynku dostępna jest szeroka oferta zaproszeń weselnych, które idealnie wpiszą się w rustykalny styl uroczystości. Papier ekologiczny, koronki, sznurki lniane i juty mogą stanowić idealną dekorację papeterii ślubnej. Kolorystyka odwoływać może się się do natury – odcienie drewna bądź pastele inspirowane kwiatami polnymi.
1-zaproszenie

Obrączki
                                                
Warto także zadbać o odpowiednie wyeksponowanie obrączek weselnych podczas sesji reportażowej z przygotowań do uroczystości, a także podczas ceremonii ślubnej. W tworzeniu rustykalnych poduszeczek pod obrączki wdzięcznymi materiałami będą drewno bądź mchy.
6-obraczki

Drogowskazy

                                                 
Drewniane drogowskazy są bardzo proste w wykonaniu, a prezentują się bardzo pięknie. Poza tym ułatwiają gościom dotarcie na miejsce ceremonii i przyjęcia.
5-drogowskazy

Rozplanowanie gości

                                      
Rozplanowanie gości na sali można przygotować w prawdziwie rustykalnym stylu na wiele sposobów. Ciekawie prezentują się plany z wykorzystaniem brzozowych gałązek i umieszczonych na nich winietek. Świetnie sprawdzą się także w tej roli stare ramy okienne.
4-rozplanowanie-gosci-na-sali
Dekoracje stołów
                              
Podczas dekoracji stołów weselnych warto wykorzystać materiały jutowe połączone z koronkami – takie bieżniki będą prezentowały się bardzo pięknie. Zwykłe eleganckie wazony na kwiaty zastąpić można słoikami udekorowanymi również jutą bądź koronkami, do których będą świetnie pasować polne kwiaty bądź inne proste bukiety. Jako podstawki pod słoiki wykorzystać możemy plastry drewna. Natomiast standardowe świeczniki można wymienić na naturalne przygotowane z drewna brzozowego.
2-stoly

Numeracja stołów

                                 
Numery stołów gości można wyeksponować na plastrach drewna lub drewnianych deseczkach.
9-numeracja-stolow

Winietki

                                
Winietki przygotować można w tej samej wersji papeterii, jak zaproszenia czy save the date albo z wykorzystaniem materiałów naturalnych takich jak szyszki czy plasterki drewna.
8-winietki

Dekoracje sali 

                                             
Jeśli szukacie pomysłów na dekoracje sali w stylu rustykalnym to naprawdę jest w czym wybierać. Bardzo romantycznie prezentują się podwieszone pod sufitem wianki kwiatów – połączone z odpowiednim oświetleniem zapewniają piorunujący efekt. Modne staje się także wykorzystanie wstążek w pastelowych odcieniach bądź girland z chorągiewek. Piękny efekt gwarantowany jest także dzięki białym papierowym kulom bądź pomponikom dekoracyjnym w stonowanej kolorystyce.
11-dekoracje-sali
Oświetlenie sali
                                                        
Oświetlenie dopasowane musi być do charakteru miejsca przyjęcia. Jeśli sala jest drewniana i przeważają w niej ciemne kolory pięknie prezentować się będzie nawet najprostsze oświetlenie choinkowe w ciepłej tonacji. Pomysłowe jest także wykorzystanie słoików bądź dekoracyjnych żarówek Edisona jako elementów oświetlenia. Więcej inspiracji dotyczących oświetlenie przyjęcia weselnego znajdziecie TUTAJ.
11-oswietlenie

Słodki kącik

                                                 
Podczas przygotowywania słodkiego stołu warto zastąpić standardowe patery plastrami drewna w rozmiarze XL, które świetnie wpiszą się w tematykę wesela.
10-slodki-stol

Tort

                                   
Pięknie prezentują się proste torty w jasnej kolorystyce ozdobione elementami wprowadzającymi charakter rustykalny, jak gałązki i polne kwiaty. Tort taki można podać na plastrze drewna i ozdobić rustykalnym topperem (Tutaj znajdziecie przegląd topperów tortów ślubnych). Jako sielskie torty na weselach świetnie sprawdzają się również tzw. naked cakes.
3-torty

Dekoracje pleneru

                   
Planując rustykalne wesele nie zapomnijcie także o dekoracjach wokół Waszej sali weselnej, a może organizujecie całe przyjęcie weselne w plenerze?  Wdzięcznymi materiałami do dekoracji mogą być drewniane beczki, które wykorzystać można na wiele sposobów np. jako stoły bądź kwietniki. Siano powiązane w prostopadłościenne bele również może stanowić ciekawą rustykalną dekorację.
7-plener-a 7-plener
Decydujecie się na wesele w stylu rustykalnym? Na jakie elementy dekoracyjne się zdecydowaliście?

Zdjęcia:  MOD wedding, Wedding entire, homedit, NVISION photography, BRIDES MAGAZINE, BRIDAL GUIDE, hitched, Style me pretty, Rustic wedding chic, TEMPLE SQUARE, COOL DIY IDEAS, The knot, Etsy, THEOverwhelmed BRIDE, Sweetest bride, BOHO WEDDINGS, WEDDINGWIRE, Bridal MUSINGS, Fab You Bliss, New creations, WHITER THAN WHITE WEDDINGS, wedding wonderland, Ellegdecoration.

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.