Wesele z motywem marynistycznym

wesele-w-stylu-marynistycznym-8

Poznaliście się lub zaręczyliście nad morzem? Albo po prostu kochacie morskie klimaty lub sporty wodne? Wesele w stylu marynistycznym jest dla Was idealne! Kotwice, żaglówki, morskie muszle, latarnie, liny żeglarskie mogą stanowić przecudne dekoracje ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego.

1. W morski klimat uroczystości gości weselnych możecie wprowadzić już na długo wcześniej przed planowaną uroczystością – na etapie wysyłania Save the date czy zaproszeń. W trakcie projektowania bądź wybierania papeterii ślubnej warto postawić na morską kolorystykę, a także marynistyczne elementy zdobnicze, takie jak kotwice, róże wiatrów, koła sterownicze czy węzły marynarskie.

wesele-w-stylu-marynistycznym-9

2. Motyw żeglarski można również wyeksponować w strojach Państwa Młodych i świadków. Granatowe dodatki w stroju Panny Młodej takie jak pasek sukni ślubnej lub buty będą się świetnie prezentować, podobnie jak delikatny węzeł marynarski we włosach zastępujący welon. Warto jednak pamiętać o umiarze zarówno w doborze dodatków, jak i dekoracji, bo przecież co za dużo to niezdrowo!

wesele-w-stylu-marynistycznym-10
3. Pan Młody w swoim stroju może wykorzystać marynistyczne ozdoby takie jak biało-granatowe materiały lub marynarskie węzły przypięte na wysokości butonierki w klapie marynarki, poszetki w kolorach przewodnich wesela umieszczone w brustaszy czy też morskie akcenty na skarpetkach.

wesele-w-stylu-marynistycznym-11
4. Jeśli planujecie w przebieg ślubnych uroczystości zaangażować dzieci podczas niesienia obrączek bądź sypania kwiatków warto również zadbać o ich stroje.

wesele-w-stylu-marynistycznym-14
5. Bukiet Panny Młodej wcale nie musi być biało-niebieski, możecie wykorzystać kwiaty w innym kolorze i połączyć je z wstążką w dominujących barwach.

wesele-w-stylu-marynistycznym-17
6. Na takich poduszeczkach Wasze obrączki będą się pięknie prezentować.

wesele-w-stylu-marynistycznym-16
7. Dekorując pojazd ślubny nie można zapomnieć o wykorzystaniu dodatków marynistycznych. A może lokalizacja miejsca zaślubin i przyjęcia pozwala Wam zastąpić samochód jachtem?

auto-do-slubu
8. Drogowskazy weselne pomogą gościom bezproblemowo dotrzeć zarówno na uroczystość zaślubin, jak i przyjęcie weselne. Pięknie prezentują się, te wykonane z wioseł żeglarskich.

wesele-w-stylu-marynistycznym-13
9. Kosz na kartki ślubne można przygotować z białej skrzyni ozdobionej marynistycznymi elementami: kotwicami, kołami ratunkowymi bądź sznurami.

wesele-w-stylu-marynistycznym-4
10. Pomysłów na rozplanowanie gości na sali w stylu morskim można stworzyć setki wykorzystując np. stare łódki lub małe latarnie morskie.

wesele-w-stylu-marynistycznym-12
11. Jako winietki świetnie prezentują się mini żaglóweczki, kompasy morskie i węzły marynarskie.

wesele-w-stylu-marynistycznym-1
12. Menu możecie umieścić wraz z nakryciami dla gości albo wyeksponować je w określonym miejscu na sali np. w formie wiosła.wesele-w-stylu-marynistycznym-2
13. W tortach marynistycznych nie sposób się nie zakochać!

wesele-w-stylu-marynistycznym-3
14. Księgę gości możecie przygotować w standardowej książkowej formie dodając na okładce elementy z Waszego stylu przewodniego, albo odważniej zastąpić ją kołem ratunkowym, modelem żaglowca bądź wiosłami.

wesele-w-stylu-marynistycznym-5
15. Wybór marynistycznych dekoracji jest bardzo szeroki, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie, począwszy od materiałów w biało-granatowych odcieniach, po latarnie i żeglarskie liny. Możecie być pewni, że Wasi goście pokochają ten styl tak samo jak Wy!

wesele-w-stylu-marynistycznym-7
16. Nie zapomnijcie także o podziękowaniach dla gości. Eleganckie korki do wina, otwieracze do butelek bądź podstawki pod napoje z morskimi elementami pozwolą Waszym gościom jeszcze na długo wspominać dzień Waszego ślubu.

wesele-w-stylu-marynistycznym-6
Bierzecie ślub z marynistycznym motywem? Na jakie morskie akcenty się zdecydowaliście?


Zdjęcia: Etsy, Brit, Inspired by this, Wedding Chicks, Jacolyn Murphy, Toby Hoogs, Southern Weddings, Luv Bridal, The every last detail, Essense Desings, Philamyflorist, Bridal Guide.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.