Co na tort? Przegląd topperów tortów ślubnych

wedding-cake-toppers-wesele-slub-0

Jeśli szukacie inspiracji, na to co umieścić na Waszym torcie weselnym, przygotowałam dla Was zestawienie topperów tortów ślubnych. Oczywistym jest, że ślubny tort przede wszystkim musi być bardzo smaczny i w tej kwestii możecie poszaleć ze swoimi ulubionymi smakami, wybierając na przykład dla każdego poziomu inny smak. Ważne jest jednak to jak się prezentuje, ponieważ w jego stronę zwrócone będą oczy wszystkich weselnych gości, a po zakończonym przyjęciu, przez lata będziecie oglądać zdjęcia z tego uroczystego momentu, gdy już jako małżeństwo kroicie pierwszy kawałek. Dlatego oprócz smaku warto skupić się także na wyglądzie weselnego tortu. Wybór topperów na torty ślubne jest bardzo szeroki.

Standardowym rozwiązaniem, najczęściej wybieranym od lat, były figurki Pary Młodej, wieńczące ślubny tort. Jeśli chcecie decydować się na takie rozwiązanie możecie poszaleć z zabawnymi wzorami figurek, a także materiałami, z jakich zostały wykonane. Ceny takich figurek zaczynają się już nawet od 10 zł, a dostać możecie je zarówno w sklepach internetowych czy stacjonarnych w Waszym mieście.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-4

Często także jako dekorację tortu Pary Młode decydują się na wybór kwiatów. Możecie wybrać te same kwiaty, które znajdują się w bukiecie Pani Młodej czy na stołach dla gości, otrzymując w ten sposób elegancką i spójną z koncepcją przyjęcia dekorację. Kwiaty stanowią stosunkowo tanią dekorację tortu, którą wykonać może firma cukiernicza przygotowująca tort, ewentualnie przy bardziej skomplikowanych kompozycjach możecie zlecić to Waszej florystce.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-10

Jako zwieńczenie weselnego tortu zastosować można także owoce. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w szczególności na tortach typu naked cake.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-13

W ostatnich sezonach popularne stały się także toppery w formie napisów. Z wykorzystaniem techniki cięcia laserowego można wypisać na nich spersonalizowane imiona bądź inicjały Pary Młodej czy miłosne motto. Takie dekoracje zamówić możecie na popularnych portalach aukcyjnych, a ich ceny zależne są od wielkości Waszego napisu (15-50 zł). Wykonane mogą być ze sklejki brzozowej, akrylu czy innych tworzyw sztucznych, a występują w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i mogą również zostać pokryte brokatem.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-12

Często spotykamy się z określeniem że para młoda powinna do siebie pasować jak dobrze ułożone puzzle, więc dlaczego by nie wykorzystać tego motywu na weselnym torcie? Takie toppery znajdziecie m.in. na slubnezakupy.plEtsy, w cenach od 35 zł.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-1

Ciekawym rozwiązaniem, które wykorzystać można organizując na przykład wesele w stylu rustykalnym, są szyszki imitujące Nowożeńców. Takie szyszki również znajdziecie na Etsy, ale także możecie z łatwością wykonać samodzielnie.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-2

Do przyjęć rustykalnych, świetnie pasować będą także grawerowane plasterki drewna pełniące rolę dekoracji na ślubnym torcie. Jeśli przypadła Wam do gustu ten pomysł zapraszamy do lektury posta dotyczącego wykorzystania plastrów drewna na przyjęciu weselnym, gdzie znajdziecie firmy, które z łatwością wykonają dla Was takie tortowe ozdoby.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-6

Na Waszym ślubnym torcie pojawić się mogą także girlandy z chorągiewek z wybranymi przez Was napisami, które stają się absolutnym hitem w dekoracjach tortów. Takie banery znajdziecie np. na allegro i kosztują około 30 zł. Są proste w wykonaniu, więc możecie przygotować je również sami.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-5

Z pewnością zaskoczycie weselnych gości, gdy zamiast standardowych figurek, na torcie weselnym pojawią się zdjęcia Nowożeńców. Taki rodzaj toppera możecie wykonać samodzielnie przy małym nakładzie finansowym.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-11

W trakcie wyboru toppera ślubnego tortu, wyeksponować możecie także swoje pasje – obojętnie czy są nimi muzyka czy sport.  Dekoracje takie możecie zamówić u firm zajmujących się laserowym wykonywaniem napisów na tort.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-3

Pomysłów na takie tortowe dekoracje jest jeszcze wiele, sami zobaczcie co możecie wybrać na Wasz wielki dzień! Najróżniejsze pikery na torty ślubne znajdziecie w sklepach z dekoracjami i akcesoriami ślubnymi, na portalach aukcyjnych, jednak największy wybór znajdziecie na Etsy.

wedding-cake-toppers-wesele-slub-7

wedding-cake-toppers-wesele-slub-8

wedding-cake-toppers-wesele-slub-9

A na jaką dekorację wieńczącą ślubny tort Wy się zdecydujecie?


Zdjęcia: NOT ON THE HIGH STREET, BRIDES MAGAZINE, Etsy, Wedding Favors Unlimited, Porter and Reel Photography, Sheer Glitz, Hello May, Franny Chicago, The Perfect Palette, Safire Event Group, Wedding Chicks, Hey Wedding Lady, Arabia Weddings, Style Me Pretty, POPSUGAR Food, Elegant Wedding Invites, Wedding Forward, Whimsical Wonderland Weddings, The Knot, Ruffled, Interclodesigns, WEDDING PARTY, Picklee, By the Robinsons, Braun Photography, Danielle Poff Photography, Mike Olbinski Photography.

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.