Ślubne trendy 2017

trendy slubne 2017 glowne

Rok 2017 już na dobre się zaczął, więc najwyższy czas stworzyć przegląd tego co będzie najmodniejsze w najbliższych miesiącach. Może znajdziecie tu inspiracje dla Waszego ślubu i przyjęcia weselnego.

Motywy przewodnie

Akwarele

Pamiętacie pięknie czasy szkoły podstawowej i zajęcia plastyczne? Cofam się myślami tak daleko bo chyba wtedy ostatni raz używałam farbek wodnych. Teraz farbki wracają do łask w postaci najmodniejszych motywów ślubnych – akwarel! Może w tym roku kolory pastelowe nie należą do najgorętszych trendów, ale w postaci motywu akwarel stają się znowu modne!

akwarele ślub wesele motyw przewodni

Kaligrafia

Kiedyś dużo więcej uwagi przykładano do wypracowywania pięknego charakteru pisma, moja babcia mogłaby zawodowo kaligrafować, czego z pewnością nie mogę powiedzieć o sobie. W 2017 w ślubnej stylistyce możemy spodziewać się powrotu do łask pięknie wykaligrafowanych liter. Niech pojawią się nie tylko na ślubnej papeterii, ale i na torcie, czy w  ślubnych dekoracjach! Możecie wybrać gotową czcionkę, albo jeszcze lepiej – samemu podjąć się ręcznej kaligrafii papeterii.

Kaligrafia ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Marmur

Na pierwszy rzut oka może wydawać się odrobinę szorstki, zimny i nie nadający się do ślubnych dekoracji, ale jest wręcz przeciwnie! Marmur pozwala stworzyć wyjątkowo elegancką scenerię i pięknie łączy się z wieloma odcieniami. Co więcej nie musicie decydować się na jego klasyczny szary kolor, a wykorzystać na przykład marmurowe wzory w innych barwach.

marmur ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Geometryczne bryły

Geometryczne bryły pojawiły się w ślubnych stylizacjach już w 2016, ale również w tym roku najprawdopodobniej będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Świetnie pasują zarówno do przyjęć o charakterze eleganckim, ale można je także z powodzeniem wykorzystać w rustykalnych dekoracjach. Najbardziej zachwycają te w złotych kolorach.

geometryczne ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Kolory

W ślubnej kolorystyce w tym roku spodziewać się możemy znacznej dominacji odcieni zieleni za sprawą wybrania Greenery na kolor roku 2017 przez instytut PANTONE. Ponadto królować będą kolory przywodzące na myśl kamienie szlachetne, takie jak szmaragd i szafir.  A na kolorystyczny deser moja ostatnia miłość – burgundy!

Szmaragd

Ten odcień o magicznej nazwie Lush Meadow, czyli bujne łąki pojawił się już na jesieni w propozycjach PANTONE na drugą połowę 2016 roku. Jest baaardzo elegancki i łatwo zestawiać go z innymi kolorami. Świetnie wpisze się w zarówno w koncepcję najmodniejszych w tym roku zieleni, jak i akcentów botanicznych.

szmaragd ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Burgundy

Moja najnowsza miłość czyli burgundy – dopasowane do każdej wizji weselnego przyjęcia, od eleganckiego, po romantyczne, aż do rustykalnego. Zestawione ze złotem lub zielenią prezentują się obłędnie! Idealne także na przyjęcie z motywem wina! Same zobaczcie, że ciężko się w nich nie zakochać…

burgund kolor wina ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zieleń oliwkowa

Odświeżająca zieleń oliwek będzie w szczególności pasować do ślubów w cieplejszych wiosenno-letnich miesiącach. Przenieście Waszych gości w cudowny klimat greckich wysp!

oliwkowa zieleń ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Kobalty

Jeśli jesteście przesądne i uważacie, że na ślubie warto mieć ze sobą coś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego, to wybierając kobaltowe dekoracje, tego ostatniego na pewno Wam nie zabraknie!

kobalt niebieskie ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Dekoracje

Wiszące zielone wianki

Kwiatowe wianki stanowią magiczną dekorację, która nadaje wyjątkowy klimat każdemu przyjęciu weselnemu. Pięknie prezentują się podwieszane pod sufitem w postaci kwiatowych żyrandoli lub jako tło dla pary młodej na weselnej sali. W 2017 im bardziej zielone tym lepiej!

zielone wianki greenary wedding wreath ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zielone żywe bieżniki

Kwiatowe bieżniki już w zeszłym roku pojawiały się w ślubnych stylizacjach, ale w tym roku z pewnością będą się cieszyły nie mniejszą popularnością. Podobnie jak wianki, najlepiej żeby były maksymalnie zielone – możecie łączyć ze sobą najróżniejsze zielone gałązki: oliwek, eukaliptusa, ziół i wiele, wiele innych.

biezniki zielone kwiatowe żywe kwaity zioła ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zielone ściany

Szukacie inspiracji na tło za Waszym stołem? A może brakuje Wam pomysłów na ciekawą ściankę do zdjęć dla gości? Kwiatowe ściany prezentują się naprawdę obłędnie i z pewnością nadadzą się idealnie do takich zadań. Podobnie jak bieżniki, kwiatowe ściany najlepiej by były, w tym sezonie, tak zielone jak tylko to możliwe. Możecie wybrać do ich stworzenia w najprostszej wersji mchy, albo zaszaleć z trójwymiarowym efektem decydując się na najróżniejsze liście, gałązki, paprocie.

zielona ściana kwiatowa ściana mchu zielone kwiatowe żywe kwaity zioła ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zielenie wiszące nad stołami

Zielenie mogą się pojawić nie tylko na Waszych stołach czy jako tło, ale także w postaci podwieszanych dekoracji. Przeniosą zarówno Was, jak i Waszych gości w klimat magicznego lasu. Połączone z klimatycznym oświetleniem stworzą romantyczną scenerię.

wiszące zielenie pod sufitem dekoracje żywe kwaity zioła ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Papeteria

Zdobione wnętrza kopert

Wnętrza kopert ozdobione najróżniejszymi wzorami dopasowanymi do koncepcji Waszego ślubu i przyjęcia to najnowszy “must have”. Do tej pory koperty stanowić mogły nieznaczące i często niezauważane tło do ślubnego zaproszenia, na którym to skupiała się cała uwaga gości. Teraz koperty wychodzą z cienia i też stroją się w rozmaite wzory i kolory.

zdobione wnetrza kopert ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Akwarele

Jeśli zdecydujecie się na wybór akwarelowych dodatków na Wasz ślub, to zaproszenia z tym motywem, z pewnością będą się świetnie prezentowały.

akwarele zaproszenia ślubne trendy 2017

Kaligrafia

Jeśli macie więcej kaligraficznych zdolności niż ja, możecie pokusić się o samodzielne wypisanie ślubnych zaproszeń i zaadresowanie kopert. W przeciwnym razie z pomocą mogą Wam nadejść najpiękniejsze darmowe czcionki ślubne.

kaligrafia kaligrafowane ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Marmur

Marmurowe zaproszenia będą się prezentowały bardzo elegancko. Jeśli zastanawiacie się gdzie takich szukać małą pomoc znajdziecie tutaj.

marmur marble invitations wedding ślub wesele zaproszenia ślubne trendy 2017

Geometryczne wzory

Geometryczne wzory na ślubnych zaproszeniach mogą znaleźć się w najróżniejszych odcieniach i kolorach, a co więcej takie grafiki są bardzo proste w wykonaniu, więc przy odrobinie umiejętności możecie zaprojektować sami Wasze ślubne zaproszenia.

geometryczne invitations wedding ślub wesele zaproszenia ślubne trendy 2017

Botaniczne

Zaproszenia z motywem botanicznym w ślubnych inspiracjach mogliśmy obserwować już nie od dzisiaj, ale w 2017 będą oscylować wokół odcieni zieleni, jak to na rok Greenery przystało.

botaniczne ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Stylizacje

Opaski we włosy

Jeśli jeszcze nie zdecydowałyście jakie dodatki będą towarzyszyć Wam na ślubie, opaski mogą stanowić interesującą propozycję. Znajdziecie je w wielu wzorach: od delikatnych po bardzo bogato zdobione, nadają się do najróżniejszych długości włosów, łatwo możecie wkomponować je do ślubnych fryzur i wyglądają naprawdę obłędnie.

opaski we włosy fryzury ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zielone kwiaty we włosach

Jeśli opaski nie przypadły Wam do gustu, alternatywę stanowią kwiaty wpięte we włosy. Mogą one wystąpić w formie pojedynczego kwiatka wpiętego we fryzurkę, albo nawet większego wianka. I jak to w tym roku z kwiatami przystało – im bardziej zielone tym lepiej.

kwiaty we włosach botaniczne ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Zielone rozczapierzone bukiety

Małe, zwarte bukiety wykonane tylko z jednego rodzaju kwiatów, o kształcie małej kuli odchodzą do lamusa, a na ich miejsce w 2017 nadciągają pokaźne, rozczapierzone bukiety z najróżniejszych kwiatów, gałązek i liści. Wcale nie muszą być ogromne i przytłaczać całej stylizacji Panny Młodej, ale im bardziej nieuporządkowana struktura takiego bukietu tym lepiej.

bukiety ślubne greenery rozczapierzone botaniczne ślub wesele motyw przewodni ślubne trendy 2017

Co myślicie o ślubnych propozycjach na 2017? Czy któreś inspiracje pokrywają się z Waszymi ślubnymi planami?


Zdjęcia: Lillywhite Photography, Erich McVey, Moss and Isaac, Mikkel Paige Photography, Bek Grace, Katie Kett Photography, Confetti Grey, Nicoll’s Wedding Photography, Morgan Blake of Three Pennies, the perfect palette, shane&lauren PHOTOGRAPHY, Sugared Saffron Cake Studio, Cake Stand Bakery, JESSICA COOPER WEDDINGS PORTRAITS, Lost in Love Photography, Modern Wedding, Wilton, Etsy, Tara McMullen Photography, WEDLUXE, Cakes Decor, Mikkel Paige, Felicitations, Etsy, OH SO BEAUTIFUL PAPER, 100layercake, Etsy, Heather Selzer Photography, Jenny Losee Photography, Laura Hooper Calligraphy, Your Wedding Project.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.