Save the date: czy warto wysyłać?

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-0

Save the date to powiadomienia, które wysyłane są gościom, których planujecie zaprosić na wesele, ale chcecie by z większym wyprzedzeniem, zarezerwowali sobie termin na Wasz wielki dzień.

Dlaczego warto wysyłać save the date? 

                     

  • najczęściej śluby odbywają się w okresie wakacyjnym, w którym Wasi bliscy mogą mieć zaplanowane wyjazdy urlopowe, dlatego jeśli z dużym wyprzedzeniem powiadomicie gości o terminie uroczystości, będą mogli zaplanować sobie urlop tak, by nie kolidował z Waszym ślubem
  • część osób może pracować nie tylko w tygodniu, ale i także w weekendy, więc powiadamiając ich wcześniej o terminie ślubu, dacie im szansę uzgodnienia z pracodawcą wolnego dnia, podczas Waszego święta
  • jeśli wśród Waszych bliskich są osoby, które pracują głównie w weekendy np. jako fotografowie ślubni lub muzycy, powiadamiając ich ze sporym wyprzedzeniem, dacie im sygnał by na weekend, w którym odbywa się Wasza ceremonia, nie przyjmowali zleceń
  • goście z zagranicy, również ucieszą się z wcześniejszych powiadomień – będą mieli więcej czasu na zaplanowanie podróży lub kupno biletów lotniczych

Wysyłając takie ślubne powiadomienia, zyskujecie szanse, że bliscy na których Wam zależy, będą mogli być obecni w tym ważnym dla Was dniu.

Z jakim wyprzedzeniem wysyłać powiadomienia save the date? Biorąc pod uwagę, że zaproszenia na ślub powinny trafić gości na 2-3 miesięcy przed planowanym terminem, to save the date powinny dotrzeć na minimum 6 miesięcy przed ślubem, ale im wcześniej tym lepiej. Nawet jeśli już na rok przed ślubem macie ustalony termin z salą weselną, nic nie stoi na przeszkodzie, by już wtedy wysłać im powiadomienia.

Co w przypadku, gdy nie wysłaliśmy powiadomienia save the date do kogoś, jednak teraz chcemy go zaprosić na ślub? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wręczyć zaproszenia osobom, które wcześniej nie dostały takich powiadomień. Warto tylko pamiętać by goście otrzymali zaproszenia w przyzwoitym terminie, na minimum 2 miesiące przed uroczystością.

Podstawową zasadą jest, by osoby, które otrzymały powiadomienia o zarezerwowaniu terminu, otrzymały później zaproszenia. Czy wysyłać powiadomienia save the date osobom, których nie będziemy zapraszać na wesele, tylko zawiadamiać o ceremonii ślubnej i zapraszać np. do kościoła? Zdecydowanie nie!

Jeśli nie chcecie wykorzystywać anglojęzycznego zwrotu „save the date”, to czym można go zastąpić? 

  • zarezerwuj datę
  • zarezerwuj termin
  • zapamiętaj datę

Na jaką formę save the date się zdecydować? Jeśli macie już sprecyzowaną koncepcję kolorystyczną Waszej ślubnej papeterii, możecie dopasować do niej save the dates. Ich koszt zależny jest od wybranych przez Was wzorów i zbliżony do kosztu zaproszeń ślubnych.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-12

Bardzo interesująco prezentują się także powiadomienia w formie zdjęcia. Jeśli zdecydowaliście się na sesję narzeczeńską, możecie na niej wykonać także zdjęcie np. z balonikami z Waszym ślubnym terminem, a następnie rozesłać je do gości.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-11

Możecie zdecydować się także na powiadomienia w formie mini-kalendarzyków. Możecie zamówić je na stronach firm zajmujących się papeterią ślubną.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-14

Jeśli sprezentujecie gościom save the date w formie ołówków, możecie być pewni, że zaznaczą Wasz termin w swoich kalendarzach! Ołóweczki z Waszym save the dates możecie zamówić na dlugopisy-olowki.pl w cenie 100 zł za 100 sztuk.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-13

Wybierając komiksowe save the dates, napewno zdziwicie swoich gości. Ich wykonanie możecie zlecić grafikom z firm poligraficznych.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-15

Ciekawym rozwiązaniem są naklejkowe save the dates – takie naklejki goście będą mogli wkleić do swoich kalendarzy, dzięki czemu na pewno nie zapomną o terminie Waszego ślubu. Naklejki możecie przygotować samodzielnie drukując Wasze ulubione zdjęcie na papierze samoprzylepnym bądź zamawiając gotowe na przykład od wyczaruj.pl w cenie około 10 groszy za sztukę.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-10

Dla fanów kinematografii proponujemy zawiadomienia save the date w formie plakatu Waszego ulubionego filmu – goście na pewno będą zachwyceni. Takie zdjęcia również możecie stworzyć w trakcie sesji narzeczeńskiej, a następnie zlecić firmie poligraficznej stworzenie z nich powiadomień save the dates.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-3

Decydując się na save the date w formie magnesików, możecie być pewni, że Wasze powiadomienie nie trafi na dno szuflady, tylko wisząc na lodówce, będzie przypominać gościom o zbliżającej się ceremonii. Ślubne magnesiki znajdziecie m.in. na magnetcards.pl w cenie około 4 zł za sztukę.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-5

Dla miłośników praktycznych rozwiązań, polecamy save the date w formie herbatek. Jeśli nie straszne Wam zabawy z rękodziełem, możecie z łatwością stworzyć takie herbatki. Wystarczy na wybranych przez Was torebeczkach herbaty zamienić standardowe etykiety na zaprojektowane przez Was karteczki z treścią powiadomienia o zbliżającym się terminie ślubu. Możecie także ulubione mieszanki herbat umieścić w specjalnych tubkach i przymocować do nich zawieszki save the date.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-1

Kolejną propozycją są personalizowane pudełka zapałek, na których znajdzie się treść Waszych powiadomień. Takie save the date przygotować możecie samodzielnie, a poradnik jak zrobić to krok po kroku znajdziecie TUTAJ. Jeśli szukacie gotowych spersonalizowanych zapałek możecie zakupić je w cenie 2 zł za sztukę między innymi na deconatka.pl.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-2

Save the date w formie listu w butelce będzie świetnie pasować do przyjęć w klimacie marynistycznym.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-6

Kochacie słodkości? Powiadomcie bliskich o Waszym ślubie w formie lukrowanych ciasteczek z wypisanym na nich powiadomieniem! Jeśli planujecie sami upiec takie lukrowane słodycze, to stemple do ciastek z alfabetem, pozwalające na stworzenia własnej treści save the date na słodkości znajdziecie juz od 11 zł na popularnych portalach aukcyjnych i w sklepach z akcesoriami cukierniczymi.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-7

Jeśli Waszą pasją jest literatura to wyślijcie gościom powiadomienia w formie zakładek do książek. Możecie zamówić je w cenie od 2 zł u większości firm zajmujących się papeterią ślubną.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-8

Kolejną propozycją dla moli książkowych, którzy w trakcie ślubu planują wykorzystać swoją pasję jako motyw przewodni, są powiadomienia stylizowane na kształt kart bibliotecznych. Wykorzystując takie rozwiązanie dajecie sygnał gościom jakiej stylistyki mogą się spodziewać na zbliżającym się przyjęciu. Zamówić możecie je również w firmach zajmujących się poligrafią i papeterią ślubną.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-9

Zabawnym rozwiązaniem są baloniki z nadrukowaną treścią powiadomienia, którą goście będą mogli odczytać dopiero po nadmuchaniu balonu. Baloniki z wybranym przez Was napisem znajdziecie na przykład na nadrukireklamowe w cenie 130 zł za 100 sztuk.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date

Bardzo interesującym rozwiązaniem są save the date w formie płyt CD lub DVD. Co może się znaleźć na takiej płycie? Może być to na przykład Wasza ulubiona muzyka, która będzie towarzyszyć gościom w trakcie samochodowych wycieczek. Możecie nakręcić także zawiadomienie w formie filmiku, które umieścicie na płytach, ale także zdjęcia z Waszej sesji narzeczeńskiej. Poradnik jak stworzyć samemu personalizowane opakowania na płyty CD znajdziecie na bklynbride.com, natomiast naklejki na płyty możecie kupić juz od 1 zł za sztukę na przykład na allegro.

save-the-date-ideas-pomysly-slub-zarezerwuj-date-4

Kolejną propozycją save tha dates są zawiadomienia na portalach społecznościowych, które idealne są dla młodszych gości, a także fanów social media.

4a30ec5284308c2d8a456dfb9528959a

A Wy decydujecie się na ślubne save the dates? Jeśli tak, to w jakiej formie?


Zdjęcia: The Knot, Etsy, My Wedding, Martha Stewart Weddings, Save the date cards, Hello May,instructables, CLOUD PARADE, Pieces of Anna, something turquoise, TWIG & THISTLE, spotty pig design, wolf EYEBROWS, NOT ON THE HIGH STREET, Balloons Tomorrow, Ali Express, THE WEDDING GURU, The Barn at Bury Court, Hannah DeLong, oneWed, Amina Michele, Colin Cowie Weddings, Hazy Skies Designs, Wedding Forward.

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.