Jak wykorzystać plastry drewna na weselu?

wood-slices-wedding-plastry-drewna-wesele-slub-rustykalne-3

Drewniane dekoracje ślubne świetnie wpisują się w koncepcje wesel rustykalnych i nie tylko. Dodatki wykonane z drewna mają swoją magiczną duszę, są nawiązaniem do natury i wprowadzą gości w unikatowy klimat Waszego przyjęcia. Można wykorzystać je na wiele sposobów, a kilka z nich postanowiliśmy Wam dzisiaj przybliżyć.

Co najpiękniejsze w drewnianych dekoracjach to to, że większość z nich po zakończonym weselu,  nie musicie chować do kartonów głęboko w piwnicy, tylko możecie wykorzystać w domu, tak by na co dzień przypominały Wam ten cudowny dzień. Cienki plasterki drewna mogą posłużyć jako podkładki na stół pod serwowane gorące potrawy, chroniąc tym samym stół przed zniszczeniem. Plasterki w większych rozmiarach mogą służyć Wam w domu do podawania dań, tworząc z ich wykorzystaniem na przykład stylowe deski serów. Mniejsze, mogą służyć jako podstawki pod gorące napoje. Plasterki drewna z grawerem bądź napisem możecie wyeksponować na pamiątkę w salonie.
A jak wykorzystać je na weselu? Prezentuję Wam listę propozycji, które mam nadzieję, zainspirują Was w trakcie organizacji Waszego wesela. Jak zawsze przypominam także, że warto pamiętać o umiarze w wyborze dodatków.

DEKORACJE STOŁÓW

Plasterki drewna zdobiące weselne stoły, są jednym z najczęstszych wykorzystań i nie ma czemu się dziwić, ponieważ prezentują się bajecznie. Można umieścić na nich wazony z kwiatami, albo ozdobione słoiki, w których umieszczone są bukiety kwiatów. W połączeniu z oświetleniem świec piękny i romantyczny efekt gwarantowany. Takie drewniane plasterki, po zakończonym przyjęciu weselnym, na długo posłużą Wam jeszcze w domu. Piękne plastry drewna kupicie w cenie 2,50 zł za sztukę (średnica 8-11 cm) lub 4,50 zł za sztukę (średnica 12-16 cm) na woodlovers.pl.

WINIETKI 

Malutkie plasterki drewna wykorzystajcie jako podstawki pod winietki, będą prezentować się bardzo wyjątkowo. Możecie także zakupić gotowe plasterki drewna z wygrawerowanymi laserowo imionami Waszych gości, dzięki czemu same w sobie stanowiły będą winietki. Koszt takich grawerowanych winietek to około 3,50 – 5 zł za sztukę, a znaleźć możecie je między innymi na allegro bądź na ilustratyw.pl. Natomiast podstawki pod winietki wykonane z drewna brzozowego znajdziecie w cenie 3 zł za sztukę od plastry-drewna.pl.

NUMERACJA STOŁÓW
                           
Plasterki drewna można wykorzystać także w numeracji weselnych stołów. Możecie zamówić gotowe plastry z wygrawerowanymi numerami lub spróbujcie samemu namalować na nich numery, z pewnością nie będzie to trudne.
                                                              
PODUSZECZKA POD OBRĄCZKI 

W technice graweru laserowego możecie stworzyć także napis na drewnianą poduszeczkę pod obrączki. Mogą być to Wasze imiona wraz z datą, a może wybrany cytat z przysięgi małżeńskiej?

DEKORACJE KRZESEŁ PAŃSTWA MŁODYCH

Ciekawie wyglądają także plasterki drewna dekorujące krzesła Państwa Młodych. Najpiękniej prezentowały by się, gdybyście ozdobili je także zielonymi gałązkami oliwki bądź eukaliptusa.

HERE COMES THE BRIDE

Jeśli w Waszej ślubnej ceremonii, aktywny udział będą brały także dzieci, możecie sprawić sobie piękne drewniane plasterki z napisami. Nie da się ukryć, że widok dziecka poprzedzającego Parę Młodą z taką tabliczką jest szalenie amerykański, ale także nieprawdopodobnie uroczy.

KSIĘGA GOŚCI       

Weselna księga gości w postaci dużego plastra drewna z pewnością przypadnie do gustu Waszym gościom. Co myślicie o pomyśle wykorzystania jej po zakończonym przyjęciu do stworzenia stolika? Jako księgę gości możecie użyć także malutkie drewniane krążki, które po podpisaniu goście umieszczą w specjalnej pamiątkowej ramie. Ceny takiej księgi gości i inspiracje innych rozwiązań znajdziecie TUTAJ.

MENU
                              
Weselne menu także można umieścić na plastrach drewna. 
                                   
           
TORT

Jeśli chcecie ciekawie wyeksponować Wasz weselny tort, z pomocą przyjdą Wam również drewniane plastry, jednak w wersji XXL. Plastry drewna w dużym rozmiarze znajdziecie na plastry-drewna.pl w cenie od 50 – 200 zł w zależności od rozmiaru plastraMożecie postawić także na rustykalne toppery na tort.

                      
SŁODKI STÓŁ
                 
Jeśli jesteśmy już przy słodkościach to także słodki stół na Waszym przyjęciu może zostać urządzony z wykorzystaniem drewnianych plastrów. Jeśli oświetlicie go odpowiednio będzie wyglądał naprawdę niesamowicie. 
                                     
MONOGRAMY
Bardzo ciekawie prezentują się także ślubne monogramy imion Państwa Młodych, wykonane z małych plasterków drewna, stanowiące dekoracje ściany za stołem prezydialnym. Takie litery z łatwością możecie wykonać samodzielnie. Wystarczy zakupić malutkie plasterki drewna – 10 zł za około 70 sztuk (średnica 1-3 cm) od plastry-drewna, a następnie ponaklejać je na sztywne podłoża w kształcie Waszych monogramów.
 
ŚWIECZKI
                                           
Źródłem romantycznego weselnego oświetlenia stołów mogą być świeczniki na tealighty wykonane z wysokich plastrów drewna.  Takie świeczniki kupicie między innymi na allegro w cenie około 4-5zł za sztukę, możecie także przygotować je samemu. Mnie już się to udało, a już nie długo na blogu znajdziecie post opisujący jak to zrobić.
ZAPROSZENIA
Także Wasze ślubne zaproszenia mogą zawierać drewniane plasterki, dzięki czemu wprowadzicie gości w klimat przyjęcia, już na długo wcześniej przed planowaną uroczystością.
DEKORACJE
                                  
Plastry w różnych rozmiarach i wzorach możecie wykorzystać także w innych dekoracjach.
Poniżej przedstawiam Wam propozycje kilku firm, które stworzą dla Was niezapomniane drewniane dekoracje ślubne.

woodlovers
ilustratyw
plastry-drewna (ofertę z cenami znajdziecie TUTAJ)

Drewniane dekoracje w formie plastrów możecie spróbować przygotować także sami, co wymaga jednak specjalnego sprzętu: piły tarczowej lub taśmowej a także szlifierki. Jeśli nie dysponujecie takimi sprzętami możecie spróbować poszukać pomocy u stolarza bądź w tartaku. Następnie w zależności od preferencji, możecie poddać plastry lakierowaniu bądź olejowaniu, jednak pięknie prezentują się także w formie surowej.


Zdjęcia: ELEGANT WEDDING INVITES, ColinCowie WEDDINGS, LANDON JACOB, MOUNTAIN SIDE Bride, Etsy, ALI.V PHOTOGRAPHER, weddbook, shopswell, Deer Pearl Flowers, Hi Miss Puff, Weddings and Events, MODwedding, COUNTRY CHAPEL WEDDINGS, ROCK MY WEDDING, junebug WEDDINGS, Elizabeth Anne Designs, Style Me Pretty, BRIDES MAGAZINE, Wedding Chicks, Offbeat Bride, Ruffled, NOT ON THE HIGH STREET, Fab You Bliss, Green Wedding Shoes, Rustic Wedding Chic, woodlovers, ilustratyw, plastry-drewna.

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.