Pomysły na weselne karty menu

karty-menu-na-weselu-glowne

Wybraliście już idealne miejsce na Wasze ślubne przyjęcie i doprecyzowaliście już kwestię dań dla gości, więc może czas skupić się na kartach menu? Jeśli zastanawiacie się nad sensem posiadania weselnych harmonogramów menu, to z całego serca je polecam. Wasi goście z pewnością będą bardzo zadowoleni mogąc dowiedzieć kiedy mogą liczyć na jakiś ciepły posiłek i jakie pyszności zostały dla nich przewidziane. Harmonogram posiłków pozwoli Waszym gościom uniknąć ominięcia kluczowych momentów przyjęcia, takich jak na przykład pojawienie się weselnego tortu. Informacje opisujące menu możecie przygotować na wiele sposobów i dopasować do stylistyki przyjęcia czy rodzaju pozostałej ślubnej papeterii.

Najbardziej standardowym i zarazem ekonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie kilku kart menu na stołach dla gości. Wystarczającą ilością będzie przygotowanie jednej karty na 8 osób w przypadku stołów biesiadnych – prostokątnych, lub jednej karty na każdy okrągły stół. Karty takie mogą mieć najróżniejsze formy i kształty, mogą być dopasowane do stylistyki wesela rustykalnego, marynistycznego, podróżniczego, greckiego czy też wielu innych. Ciekawie będą się prezentowały także menu wygrawerowane metodą laserową na plastrach drewna.

menu-na-weselu-na-stolach

Bardzo eleganckim i zarazem wygodnym dla Waszych gości rozwiązaniem będzie przygotowanie indywidualnych menu, które będą na nich czekały na przygotowanych nakryciach.

menu-weselne-na-nakryciach-dla-gosci-na-talerzach

Ciekawie prezentują się także menu umieszczone obok weselnych nakryć w formie kart delikatnie przywiązanych do serwetek. Przewiązać możecie je najzwyklejszym sznureczkiem jutowym lub elegancką wstążeczką w Waszych ślubnych kolorach.

menu-weselne-przywiazane-do-serwetek

Alternatywnie karty menu mogą być także częściowo schowane w gustownie złożonych serwetkach. Takie rozwiązanie z pewnością będzie się prezentować bardzo elegancko. Opis jak krok po kroku złożyć serwetki i schować w nich karty menu znajdziecie TUTAJ.

menu-na-weselu-w-serwetkach

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się menu zaprojektowane jako obrączki na serwetki dla gości. Taka forma kart menu bardzo przypadła mi do gustu i z pewnością mogłaby zaskoczyć Waszych gości.

menu-na-weselu-jako-obraczki-na-serwetkach

Dla miłośników origami i kultury japońskiej świetnie sprawdzą się harmonogramy menu zaprojektowane zgodnie ze sztuką origami.

menu-weselne-w-formie-origami

Niestandardowym rozwiązaniem mogą być menu wypisane metodą nadruku, graweru lub wyszywania na serwetkach zarówno materiałowych, jak i papierowych dla gości weselnych.

menu-weselne-wypisane-na-serwetkach

Ponadto menu mogą znaleźć się w formie etykiet na butelkach bądź w innych niestandardowych kształtach takich jak kwiaty, zwoje papierowe lub męskie smokingi.

menu-weselne-na-butelce-rozne-ksztalty

Jeśli nie jesteście przekonani do pomysłu umieszczania menu na stołach gości możecie je wyeksponować w jednym miejscu na sali w formie czarnej tablicy kredowej, lustra, kwiatowych wianków lub zaprojektować je na pięknym zielonym mchu.

tablice-z-menu-na-weselu

Jestem ciekawa czy decydujecie się na weselne karty menu, a jeśli tak to w jakiej formie? Jakie potrawy zaserwujecie Waszym gościom podczas przyjęcia? Wybieracie rozwiązania tradycyjne czy szykujecie jakieś niestandardowe dania?


Zdjęcia: Nancy Neil Photography, Style Me Pretty, Aneta Mak, One Eleven Images, Aisle Society, Etsy, Diana McGregor Photography, Hello Love Photography, Chris Moncus Photography, CAMILLE STYLES, Willow Noavi Photography, Esther Sun, Peaches & Mint Photography, martha stewart weddings, PAPER & LACE, Kara’s PARTY IDEAS, BRIT+CO, onelove photography, Weddingomania, Geneoh Photography, SECRET DIARY, Nadine Photography, The Perfect Palette, Refresh Restyle, My Domain, Mariage et robe, Sweet Little Photographs, Laura Hooper Calligraphy, Marvelous Things Photography, Sweet Emilia Jane, Wedding Chicks, Heather Scharf Photography, Southern Living, Rustic Wedding Chic, MODWEDDING, Just My Type, Your Wedding Project, Liz and Ryan Photography, Jennifer Roper Photography, wedding bells, Emmaline Bride, Amanda K Photography.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3 Comments

  1. My na naszym ślubie będziemy mieli menu ale na pewno nie dla każdego indywidualnie bo za bardzo zawyża to koszta. Postawimy ja po prostu co kilka miejsc.

    • Ev, faktycznie przygotowanie indywidualnych menu troszkę zawyża budżet przewidziany na ślubną papeterię, a menu postawione na stołach z pewnością świetnie spełnią swoją funkcję:) A na jaką kolorystykę menu się zdecydowaliście?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.