Bieżniki ze świeżych kwiatów lub ziół

o-glowna

Oczywistym jest, że najpiękniejszą dekorację wesela, bez względu czy odbywa się na sali czy w plenerze, stanowią kwiatowe dekoracje. Nie muszą one jednak standardowo znajdować się w wazonach, koszyczkach czy kwietnikach. Ciekawym rozwiązaniem są “kwiatowe bieżniki”, dekorujące stoły zarówno gości, jak i Państwa Młodych. W połączeniu z oświetleniem z świec stanowić mogą zachwycającą scenerię przyjęcia.

biezniki-z-zywych-kwiatow-1

Do stworzenia takich ozdób wykorzystać można najróżniejsze kwiaty takie jak hortensje, piwonie, róże, dalie, jaskry, róże angielskie, eustomy i wiele innych. Pięknie prezentują się także kwiatowe bieżniki wykonane z gałązek oliwnych czy eukaliptusa, jak również z ziół, mchu czy sukulentów. Formę i wygląd takiego bieżnika dopasować można do charakteru przyjęcia.

biezniki-z-zywych-kwiatow-4

Ważnym jest jednak przemyślenie kwestii miejsca na stołach. Dekoracje takie zająć mogą dużo więcej powierzchni, co w pewnym stopniu może na nas wymusić sposób podawania dań. Posiłki serwowane na półmiskach do samodzielnego nakładania przez gości, nie tylko mogą się na stołach najzwyczajniej nie zmieścić, jak i po prostu przytłoczyć kwiatową oprawę.  Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementów metody niemieckiej, czyli tzw. serwisu talerzowego, podczas którego kelnerzy podają gościom gotowe dania na indywidualnych talerzach.

biezniki-z-zywych-kwiatow-2

biezniki-z-zywych-kwiatow-7


Zdjęcia: MON CHERI Dress to be remembered, ELLE DECOR, BRIDES, Elizabeth Anne DESIGNS, INSIDE WEDDINGS, BOTANICAL PAPERWORKS, MYDOMAIN, MODWEDDING, The enchanted florist.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.