Kapsuła czasu jako księga gości

wedding-time-capsule-kapsula-czasu-slub-wesele-ksiega-gosci
Jakiś czas temu przedstawiałam Wam listę propozycji na weselne księgi gości, dziś jednak mam dla Was kolejną inspirację, która może na Waszym przyjęciu zastąpić standardowa księgę gości bądź pojawić się obok niej – jest nią kapsuła czasu. Wiadomo, że z upływem czasu nasze wspomnienia z tego wyjątkowego dnia powoli się ulatniają, mimo iż wszystko chcielibyśmy zachować w pamięci. Moim zdaniem świetnym pomysłem na zatrzymanie w czasie wspomnień, jest stworzenie takiej kapsuły czasu, do której goście wrzucać będą mogli wspomnienia z Waszego wielkiego dnia. Wystarczy tylko przygotować małe karteczki, na których bliscy będą mogli zapisać to co im najbardziej utkwiło w pamięci, co godne jest zapamiętania czy też jakieś zabawne sytuacje. Wyobraźcie sobie ile warte będą dla Was te zapiski, gdy otworzycie swoją kapsułę, na przykład na 20 rocznicę ślubu! Do kapsuły można wrzucić dodatkowo zdjęcia z aparatów natychmiastowych czy fotobudki. Wy również nie zapomnijcie sami zostawić sobie przesłania na za kilka lat. Wzruszenie i śmiech podczas otwierania kapsuły czasu i czytania wspomnień gości po wielu latach gwarantowane.
Jaką formę może mieć kapsuła czasu?
  • ozdobny słoik
  • butelka z szeroką szyjką
  • puszka
  • skrzynia

wedding-time-capsule-kapsula-czasu-slub-wesele-ksiega-gosci-2

Taką kapsułę najlepiej umieścić w widocznym miejscu na Waszej sali weselnej, tak by goście nie zapomnieli o pozostawieniu wiadomości. Nie zapomnijcie także o zapisaniu na niej, kiedy dokładnie planujecie ją otworzyć – np. na 20 rocznicę ślubu.
Kiedy taką kapsułę oficjalnie zamknąć? Jeśli planujecie poprawiny – możecie to zrobić w ich trakcie, tak by na początku dać gościom, którzy zapomnieli pozostawić wpis, możliwość nadrobienia zaległości. Jeśli nie przewidujecie poprawin, możecie to zrobić oficjalnie pod koniec wesela, albo na spokojnie po zakończonej imprezie.

Gdzie przechować kapsułę czasu do momentu otwarcia?
  • jeśli macie ogród lub działkę możecie ją zakopać, po uprzednim odpowiednim zabezpieczeniu
  • możecie schować na dnie szafy lub w piwnicy
  • bądź wyeksponować na widocznym miejscu w Waszym mieszkaniu
Dodatkowo dużym plusem kapsuły czasu są niewielkie koszty stworzenia takiej atrakcji ponieważ potrzebujecie tylko: pojemnika na kapsułę, małych karteczek do wpisów gości i długopisów.
wedding-time-capsule-kapsula-czasu-slub-wesele-ksiega-gosci-1
Mnie pomysł ze ślubną kapsułą czasu bardzo przypadł do gustu, a Wam?

Zdjęcia: NOT ON THE HIGH STREET, TORONTO WEDDING DJ, The Bride Box, KIP BEELMAN PHOTOGRAPHY, Something Turquoise, Whimsical Wonderland Weddings, Etsy, photo love, THE BARN at Twin Oaks Ranch, Time Capsule.

Zobacz także

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.