Kącik dla dzieci na przyjęciu weselnym

1-glowne

Jeśli na Wasze wesele zapraszacie również dzieci, warto pomyśleć o tym by zapewnić im odpowiednie zajęcie podczas przyjęcia. Świetnym pomysłem jest przygotowanie dla najmłodszych osobnego stołu, przy którym będą mogły siedzieć razem i bawić się, a rodzicom zapewni to odrobinę więcej czasu na zabawę.

Gdy nie jesteście przekonani do pomysłu usadzania dzieci przy osobnym stole niż rodziców, możecie przygotować specjalne miejsce, do którego będą mogły przychodzić się bawić. Taki kącik dla dzieci warto umiejscowić tak by rodzice mogli mieć swoje pociechy na oku. Można umieścić tam różne słodycze, żelki, kolorowanki, rebusy, łamigłówki, aparaty jednorazowe, kolorowe kredki i flamastry, gry planszowe dopasowane do wieku najmłodszych, komiksy, puzzle czy klocki.

2-glowne

Natomiast jeśli na Waszym weselu spodziewacie się większej ilości dzieci dobrze byłoby wziąć pod uwagę zatrudnienie profesjonalnego animatora, który zarówno zorganizuje dzieciom czas, jak i zapewni im odpowiednią opiekę. Dobrym pomysłem jest także przeprowadzenie podczas przyjęcia weselnego kilku konkursów dla najmłodszych, które poprowadzić może animator, bądź w przypadku jego braku na weselu – DJ bądź zespół muzyczny. W trakcie takich konkursów należy pamiętać o tym, że “wszystkie dzieci wygrywają” i dostają nagrody np. słodycze- pomoże to uniknąć ewentualnych łez.

Dużym udogodnieniem dla najmłodszych i ich rodziców byłoby także wynajęcie pokojów, w których pociechy zmęczone zabawą mogłyby się położyć.

3-glowne

Ciekawym rozwiązaniem jest także zaangażowanie dzieci w trakcie ceremonii ślubnej między innymi do niesienia obrączek lub sypania kwiatków w kościele, dzięki czemu pociechy poczują się bardzo ważne i wyróżnione.

4-glowne

A na Wasze ślubne przyjęcie zapraszacie również dzieci? Jakie atrakcje dla nich przygotowujecie?


Zdjęcia: Wedding by me, Brides Magazine, Etsy, The knot, Elegant wedding invites, Lovely indeed, Toby Hoogs photography, NVISION photography.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.