Czy Twoje wesele będzie hygge?

hygge główne

Jeśli zastanawiacie się co to w ogóle jest hygge [czyt. hu-ge], to już nadciągam z wytłumaczeniem. Dla tych z Was, którzy nie dali się porwać ostatniej hygge-modzie samo słowo może wydawać się dość tajemnicze. Hygge to duńska filozofia szczęścia, którą duńczycy stosują w swoim codziennym życiu. To również sposób myślenia, nastawienia i podejścia do każdego dnia. Hygge to atmosfera, w której każdy czuje się swobodnie, przytulnie i komfortowo. Hygge może być chwilą popołudniowego relaksu, spotkaniem przy kawie z przyjaciółmi czy każdą inną chwilą, która sprawia nam radość. To właśnie dzięki atmosferze hygge możemy nawiązywać bliższe relacje z innymi.

Skąd się wzięło hygge szaleństwo? Wzrost zainteresowania tym tematem pojawił się pod wpływem publikacji dwóch książek o tej tematyce: duńskiej aktorki Marie Tourell Soderberg i dyrektora Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze Meika Wikinga.

hygge książki

Od tego czasu w kampaniach reklamowych hygge atakuje nas z wszystkich stron, możemy się dowiedzieć jak urządzić hygge-mieszkanie, a nawet która odzież jest zgodna z tą duńską ideologią. A jak się ma sprawa ze ślubami? Czy ślub i wesele może być hygge??? Oczywiście że tak! Wręcz nawet hygge być powinno, byśmy zarówno my, jak i nasi goście dobrze się na nim czuli! Jak więc stworzyć atmosferę hygge na naszym przyjęciu weselnym?

Przytulne miejsce

Wybór miejsca przyjęcia weselnego ma znaczny wpływ na to jak będą się czuli nasi goście. Naturalnym jest, że ciepłe sale z przyciemnionym oświetleniem zapewniają większe poczucie przytulności. W takiej scenerii łatwiej nam się rozluźnić, poczuć jak we własnym domu, świętować wraz z Młodą Parą i nawiązywać relacje.

miejsca hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Naturalne materiały

Naturalne materiały, które mogą posłużyć jako dekoracja przyjęcia weselnego również wpływają na nasze samopoczucie, zapewniają ciepło i komfort. W tej roli świetnie spiszą się pieńki brzozowe, jutowe bieżniki, lniane obrusy czy plastry drewna jako podstawki.

naturalne materiały hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Ciepłe oświetlenie punktowe

Jednak nic nie tworzy takiego klimatu jak ciepłe, punktowe oświetlenie. Dlatego jasne górne światło warto zastąpić mniejszymi świecami, lampionami czy lampkami o przyjemniejszej barwie i mniejszym natężeniu. Przecież nawet na co dzień widzimy jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma rodzaj oświetlenia.

oświetlenie hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Natura i kwiaty

Zielone gałązki lub polne kwiaty rozjaśnią miejsce przyjęcia, ale przede wszystkim prezentują się cudownie, a przecież w pięknych wnętrzach czujemy się znacznie lepiej!

zieleń hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Stoły i bary tematyczne

Najróżniejsze stoły i bary tematyczne takie jak bar z gorącą czekoladą czy musujący bar prosecco mogą być świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości z innymi gości weselnymi, integracji gości zarówno ze strony Pani jak i Pana Młodego lub zacieśniania relacji z bliskimi.

sangria prosecco bar hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Gry towarzyskie

Na weselnych przyjęciach najróżniejsze gry towarzyskie mogą stanowić świetną rozrywkę dla gości, a także kolejną okazję do integracji. Przy pięknej pogodzie możecie zdecydować się na gry i zabawy plenerowe, takie jak jenga w wersji maxi, ślubny krykiet itp.

gry plenerowe hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Przytulne kocyki

Natomiast na chłodne ślubne noce nieocenione będą przytulne kocyki, którymi Wasi goście będą mogli się otulić, jeśli najdzie ich ochota na zaczerpniecie świeżego powietrza w przerwie od świętowania. Czyż nie jest to hygge… 😉

kocyki hygge wesele ślub wedding weddingsfactory

Czy któreś z tych hygge-rozwiązań znajdzie się na Waszym przyjęciu?


Zdjęcia: Sam Gibson Weddings, The Little Wedding Helper, Bridal Musings, Empik, Mango Studios, dfs, You & Your Wedding, Beall and Thomas Photography, Rafeabrook Photography, MICHAEL RADFORD PHOTOGRAPHY, Hey Wedding Lady, Studio Nouveau, Annabella Charles, project wedding, WEDDINGWIRE, Stehlik Photography, Sylvie Gil Photography, Debbie Lourens, Luna de Mare Photography, Deer Pearl Flowers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.