Greenery – kolor roku 2017 PANTONE

greenery wedding wesele ślub

Znamy już kolor roku 2017 według instytutu PANTONE. Szykuje się nam jeszcze większy ukłon w stronę natury i ekologicznych dodatków, ponieważ kolorem świeżo rozpoczętego roku został odcień Greenery – czyli odżywcza zieleń.

pantone fashion color report color of the year greenery 2017

Greenery ma symbolizować odnowę i nowy początek, jakim niewątpliwie jest ślub, więc potencjalnie powinien być to idealny kolor na motyw przewodni weselnego przyjęcia. Jednakże przy wyborze tej barwy na kolor roku 2017, w większym stopniu przyświecały aspekty polityczne i społeczne, niż estetyczne.

Jak prezentuje się zestawienie kolorów poprzednich lat? Przykładowo kolorem roku 2015 była Marsala, która szturmem wdarła się w stylizacje i dodatki ślubne, natomiast w roku 2016, po raz pierwszy w historii, zamiast jednego koloru, wyznaczono aż dwa: Serenity i Rose Quartz, i obydwa cieszyły się dużą ślubną popularnością.

pantone-fashion-color-report-color-of-the-year

Biorąc przykład z lat poprzednich moglibyśmy się spodziewać, że odżywcza zieleń Greenery również zostanie pokochana przez panny młode w nadchodzącym roku. Jak będzie w praktyce czas pokaże, jednak moim zdaniem nie jest to najbardziej wdzięczny odcień na ślub. Oczywiście nie mam nic przeciwko zieleniom – ale w ich bardziej eleganckiej odsłonie – jak na przykład Lush Meadow czy Emerald – i moim zdaniem to właśnie te odcienie, w nadchodzącym sezonie zawładną ślubnymi stylizacjami.

lush meadow wedding wesele

lush meadow wedding pantone

Inną barwą zieleni, która również stwarza wiele dekoracyjnych możliwości jest odcień mchu. Jako że przyjęcia w stylu eko, rustykalnym czy też botanicznym nadal cieszą się dużym zaiteresowaniem, można z całą pewnością zdecydować się na taki odcień zieleni, stanowiący kompromis między tym co modne (Greenery), a piękne.

3. AAA

11. AAA

15. AAA

Szalenie romantycznie i zjawiskowo prezentują się również oliwkowo-szare odmiany tego koloru, natomiast moim zdaniem sam Greenery, można uznać za “brzydszą ciotkę” wyżej wymienionych odcieni.

1. bukiet

2. dekoracje krzesel

3. torty

4. menu

5. wianki we wlosy

6. royplanowanie gosci na sali

9. dekoracje stolu

10. tablica powitalna

12. winietki

16. dekoracje

Jako że mody nie ma co się zbyt kurczowo trzymać proponuję alternatywne podejście do najgorętszego w tym roku koloru. Wykorzystajmy zielenie, ale w tych odcieniach, które są nam najbliższe, wybierając z całej gamy począwszy od eleganckich szmaragdowych, poprzez oliwkowe, aż do odcieni mchu. Możecie zdecydować się na pięknie bukiety ślubne z najróżniejszych zielonych gałązek i paproci o nieregularnej, odrobinę rozczapierzonej formie, a we włosy wpleść zielone gałązki i kwiaty. Natomiast w dekoracji wykorzystajcie zielone wianki, jako tło za Waszym stołem znaleźć może się zielona ściana, a na stołach gości mogą pojawić się zielone żywe bieżniki. Przy wyborze papeterii również możecie kierować się stylem botanicznym.

greenery wedding pantone wesele slub

Z jakimi kolorami w tym sezonie najlepiej łączyć zielenie? Ciekawie będzie się prezentować połączenie ze złotem, brązem, różem czy pastelowymi odcieniami pomarańczu, jednak osobiście zdecydowałabym się na jeszcze większe uwypuklenie zieleni i zestawiłabym je wyłącznie z oczywistą na ślubie bielą.


Zdjęcia: PANTONE, Written Word Calligraphy, Design Sponge, Teresa’s Plants, Fifty Flowers,  the WEDDING scoop, , Sand or Sugar, Etsy, INTIMATE WEDDINGS, Elizabeth Anne Designs, Wedding Dates, Rustic Wedding Guide, Shakirova Julia, WILDABOUT, Save On Crafts, Tulips & Toadstools, StoryBoard Wedding, Lights fo all occasions, modern weddings hawaii, Catch my party, OH SO BEAUTIFUL PAPER, WOODY DANIELS, Belasia Cakes Design, the Bride Link, WEDDINGWIRE, Southern WEDDINGS, Nooney Art DESIGNS, exquisite girl, ANTICIPATE INVITATIONS, BAJAN wed, Society BRIDE, tableart, the LANE, Snippet & INK, A Crimson Kiss, THE VENUE REPORT, my wedding, Here Comes THE GUIDE.

MZZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.