10 filmów, które musisz zobaczyć przed ślubem

filmy-slubne-ranking-top-10

Za oknem jesień w pełni, więc może czas zasiąść wygodnie pod ciepłym kocem przed telewizorem i nadrobić ślubno-filmowe zaległości? Oto subiektywny ranking filmów ślubnych, jak i ze ślubami w tle, które wprowadzą Was w klimat zbliżającego się dnia. Może znajdziecie w nich jakieś inspiracje albo wskazówki, o czym zapomniałyście w wirze przygotowań, lub po prostu chwilę wytchnienia w organizacji. Trzymam kciuki,  żeby Wasze drugie połówki również dały namówić się na seans!

1-ojciec-panny-mlodej-1950

Zdecydowanie mój ulubiony ślubny film. Pewnie po części ze względu na ten niepowtarzalny klimat kina tamtych lat. W rolach głównych młodziutka Elizabeth Taylor jako przyszła Panna Młoda i Spencer Tracy jako jej cudownie zatroskany ojciec, którego z każdą chwilą zaczyna przerastać ilość ślubnych przygotowań, a co gorsza zatrważająco rosnące koszta. Moim zdaniem jest to jedyna w swoim rodzaju komedia ślubna! Dodatkowo możecie cofnąć się w czasie o ponad 60 lat i zobaczyć jak bardzo zmieniła się moda ślubna! Co ciekawe premiera filmu odbyła się dwa dni po prawdziwym ślubie Elizabeth Taylor.

2-za-jakie-grzechy-dobry-boze

Za jakie grzechy, dobry Boże to najnowsza propozycja w tym zestawieniu. Claude i Marie to konserwatywne małżeństwo o katolickich korzeniach, którzy swoje trzy córki wydali za mężczyzn o odmiennych wyznaniach. Ostatnie nadzieje rodzice pokładają w najmłodszej córce, która stanie przed ołtarzem z katolikiem, jednak czy to zadowoli rodziców? Prawdziwe multi-kulti i walka ze stereotypami zamknięte w komediowej pigułce w świetnej reżyserii Philippe de Chauverona. Mimo iż tematyka ślubnych przygotowań czy samej ceremonii nie jest tu na pierwszym miejscu, film naprawdę godny obejrzenia tej jesieni.

3-moj-chlopak-sie-zeni

Julianne (Julia Roberts) zamiast skupiać się na przygotowaniach do ślubu, szuka sposobu by do zawarcia związku małżeńskiego nie dopuścić, bowiem przyszłym Panem Młodym jest jej przyjaciel, a Panną Młodą jego nowa miłość. Co ciekawe pierwotnie film miał mieć całkowicie alternatywne zakończenie…

4-ojciec-panny-mlodej

Remake klasyka z lat 50. Nie da się ukryć, że oryginału nie przebił, jednak dla mnie wyjątkowo sentymentalny, bo oglądałam go od najmłodszych lat w telewizji, co najmniej raz w roku. Komedia nie tylko dla przyszłych panien młodych, ale dla całej rodziny.

5-moje-wielkie-greckie-wesele

Komedia romantyczna, która rozbawi Was do łez. Co ciekawe scenariusz oparty jest na autobiograficznej opowieści, którą główna bohaterka filmu – Nia Vardalos, początkowo wystawiała na deskach teatrów Miasta Aniołów. Historia o rozwoju miłości w świetle nacisków przezabawnej, aczkolwiek stereotypowo ukazanej greckiej familii.

6-moja-dziewczyna-wychodzi-za-maz

Czy mężczyzna może być niezastąpioną świadkową? Pomóc w wyborze bielizny na noc poślubną, zorganizować wieczór panieński? Oczywiście że może, ale pytanie z jakim efektem biorąc pod uwagę, jakim uczuciem darzy przyszłą Pannę Młodą… W roli niestandardowej świadkowej szalenie przystojny Patrick Dempsey, a w tle malownicze szkockie krajobrazy.

7-uciekajaca-panna-mloda

Szukacie ślubnej kreacji? W tym filmie znajdziecie inspiracje, nie na jedną, a nawet na cztery! Na ekranie możecie zobaczyć filmową Pretty Woman czyli Julię Roberts, jako „wieczną przyszłą Pannę Młodą”, dla której droga do ołtarza jest zdecydowanie za długa. Może u boku dziennikarza granego przez Richarda Gere’a uda jej się zmienić stan cywilny?

8-27-sukienek

Ślubna organizacja oczami świadkowej, która wydała za mąż 27 przyjaciółek, czego pamiątką są najdziwniejsze kreacje w jej szafie. Czy jest możliwe, że za ich sprawą ona sama znajdzie miłość i stanie na ślubnym kobiercu? Lekka i przyjemna komedia romantyczna na wieczór.

9-powiedz-tak

Organizacja ślubu z perspektywy Mary – konsultantki ślubnej, w której roli Jenifer Lopez. Filmowa J. Lo zostaje postawiona przed dylematem pomiędzy tym co podpowiada jej serce, a służbowym profesjonalizmem i naciskami bliskich. Odrobinę cukierkowaty, jednak lekki i przyjemny film.

10-cztery-wesela-i-pogrzeb

Miłość nie zawsze trafia nas niczym grom z jasnego nieba przy pierwszym spotkaniu, czasami potrzeba więcej czasu by uświadomić sobie uczucie i zdecydować się na jakiś krok. W rolach głównych Hugh Grant i Andie MacDowell, a epizodycznie na ekranie zobaczycie także Rowana Atkinsona. Ślubów nie zabraknie, bo przecież czekają na Was aż cztery tytułowe wesela!

 

A jakie są Wasze ulubione ślubne filmy? Jak prezentowałby się Wasz ranking?


Media: YouTube.

VZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 Comments

  1. 1. Sex w wielkim mieście
    2. Uciekająca Panna Młoda
    3. Moja dziewczyna wychodzi za mąż
    A Ojca panny młodej z 50′ i Za jakie grzechy nie widziałam, ale czasu do ślubu jeszcze jest to nadrobie;)))))

    • Beti, polecam naprawdę się nie zawiedziesz! A w Seksie w wielkim mieście uwielbiam najbardziej moment sesji do VOGUE- ach te suknie!!! :))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.