Atrakcje weselne – najwięcej inspiracji – cz. I

atrakcje weselne weddings factory

Atrakcje weselne nie są niczym obowiązkowym, jednak większości z nas zależy na tym by nasze wesele było wyjątkowe i niepowtarzalne, a także chcemy choć odrobinę uciec od utartego weselnego schematu i zaskoczyć naszych gości. Możliwości jest naprawdę wiele, w najróżniejszych opcjach budżetowych. Podczas wyboru warto jednak pamiętać o umiarze, tak by cały sens tego dnia nie znalazł się na drugim planie.

ATRAKCJE NA WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA / USC

PREZENT Z BALONÓW Z HELEM

Takie pudło z balonów wypełnionych helem z pewnością uatrakcyjni moment składania ślubnych życzeń, a moment otwarcia i wypuszczenia w niebo balonów będzie świetnie prezentować się na zdjęciach. Koszt takiej atrakcji zaczyna się od 400 zł i obejmuje 100-200 balonów helowych w wybranym przez Was kolorze.

10. prezent na weselu pudło z balonami z helem balony helowe na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

WSPÓLNE WYPUSZCZANIE BALONÓW Z HELEM

Jeśli nie przemawia do Was pomysł wielkiego pudła, ale bliska jest Wam koncepcja helowych balonów, możecie przygotować balony, które w momencie składania życzeń będą rozdawane ślubnym gościom, a następnie podczas wspólnego zdjęcia zostaną wypuszczone. Kaskada helowych balonów unosząca się w stronę nieba zapewni świetne wrażenie. Koszt ok. 400 zł / 100 balonów wypełnionych helem.

27. balony helowe na ślubie atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

SZCZUDLARZE

Decydując się na wybór anielskich szczudlarzy możliwości jest wiele: mogą obsypywać Parę Młodą płatkami róż, częstować smakołykami, rozdawać prezenciki stanowiące podziękowanie za przybycie lub puszczać bańki w wersji XXL. Nie polecam wyboru ryżu jako materiału do obsypywania, gdyż bardzo często “wkrada się” pod sukienkę ślubną i po kilku godzinnej zabawie może odparzać skórę, a ponadto ciężko go wydobyć z wymyślnych fryzur zarówno Waszych, jak i zaproszonych gości. Rozważając wybór anielskich szczudlarzy warto jednak zastanowić się czy nie przestraszą Waszych najmłodszych gości, bo chyba nie taki efekt chcielibyśmy uzyskać.

13. szczudlarze pod kościołem na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

BAŃKI MYDLANE

Kochamy je już od czasów dzieciństwa i cały czas nas zachwycają, dlatego są często wybieraną opcją podkreślającą moment wyjścia Pary Młodej z kościoła. Najpiękniejszy efekt, podobnie jak pozostałe atrakcje, zapewnią podczas słonecznej pogody, gdy mienią się różnobarwnie, dzięki załamaniu i odbiciu światła. Wytwornice do baniek na przyjęcie można wypożyczyć już od 200 zł.

11. bańki mydlene pod kościołem na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

TUBY STRZELAJĄCE Z KONFETTI LUB PŁATKAMI

Tuby z konfetti bądź płatkami są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem uświetniającym moment wyjścia pary młodej z kościoła. Co więcej ich koszt nie naruszy ślubnego budżetu ponieważ na jedną sztukę wydacie jedynie 5-10 zł, a szeroka gama kolorystyczna pozwoli dopasować je do motywu przewodniego przyjęcia. Widoczny efekt uzyskacie już nawet przy dwóch tubach, jednak chyba najbardziej optymalnym jest wybór sześciu. Jeśli chcecie by płatki obsypały Was w momencie wyjścia z kościoła warto uzgodnić to wcześniej z księdzem, ponieważ generują niemały bałagan.

12. konfetti pod kościołem na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

WYPUSZCZANIE MOTYLI

Wypuszczanie motyli jest stosunkowo najnowszą atrakcją ślubną, która jednak wiąże się ze znacznie większymi wydatkami. Za około 1000 motyli zapłacimy około 4000-6000 zł. Decydując się na taką atrakcję warto iść na całość i zdecydować się na ich pokaźną ilość, ponieważ wypuszczenie np. 200 sztuk nie zapewni oczekiwanego efektu. Przy zamówionych większych ilościach zastosować można metodę sekwencyjnego wypuszczania partiami, tak by efekt nie był zbyt ulotny, trwał dłużej, a fotograf zdążył uwiecznić go na zdjęciach. Warto także uzgodnić z firmą zajmującą się wypuszczeniem motyli, dokładne miejsce atrakcji, gdyż wiele firm nie wyraża zgody na wypuszczanie motyli w ścisłych centrach miast.

15. wypuszczanie motyli pod kościołem na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

WYPUSZCZANIE GOŁĘBI

Po ceremonii zaślubin Państwo Młodzi mogą ponadto dokonać symbolicznego wypuszczenia białych gołąbków. Tu również możliwych jest kilka scenariuszy, ponieważ możecie wypuścić wyłącznie dwa gołąbki z Waszych rąk lub zdecydować się na większą ilość ze specjalnego kosza. Taka atrakcja jest zdecydowanie przyjaźniejsza ślubnemu budżetowi, gdyż ceny za wypuszczenie gołębi, w zależności od wybranej opcji, zaczynają się już od 100 zł.

14. wypuszczanie gołębi pod kościołem na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

ROŻKI Z PŁATKAMI RÓŻ

Kolejną alternatywą atrakcji towarzyszących wyjściu Pary Młodej z kościoła są rożki z płatkami róż, które goście otrzymują przy wejściu, a następnie obsypują zaślubionych. Rożki takie są dziecinnie proste w przygotowaniu, a ich koszt związany będzie w głównej mierze z zakupem płatków róż i zależny będzie od ilości na jaką się zdecydujecie. Same rożki z łatwością przygotować możecie samodzielnie lub zamówić w formie gotowej.

1 petal bar rożki z kwiatami rożki z płatkami róż wesele weddings factory obsypywanie pary młodej kwiatami

TRANSPORT INACZEJ

Dużo śmiechu wywoła także ciekawy transport zaproszonych gości z kościoła lub USC na salę weselną. Możecie wybrać zabytkowy autobus, specjalnie wynajęty na tą okazję tramwaj, a zimą kulig. Koszt będzie zależny od wybranego środka transportu i odległości do pokonania, jednakże najczęściej koszta za wynajem rozpoczynają się od 200 zł i mogą poszybować tak wysoko w górę, jak i Wasza wyobraźnia w doborze ślubnego transportu.

16. transport gosci na ślubie na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

ATRAKCJE NA I TANIEC

BAŃKI MYDLANE

Bańki mydlane pomogą uatrakcyjnić nie tylko moment wyjścia z kościoła, ale także pierwszy taniec. Świetnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniu, jak i pod gołym niebem.

9. bańki bydlane na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

TUBY STRZELAJĄCE

Rozwiązanie bardzo powszechnie wybierane, bardzo proste ponieważ nie wymaga wypożyczania żadnego sprzętu, jak w przypadku wytwornicy baniek, a przede wszystkim bardzo tanie. Koszt pojedynczej tuby to około 10 zł/sztukę, a optymalny efekt można uzyskać przy 4 tubach.

18. confetti konfetti tuby strzelające pierwszy tanie w chmurach na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

CIĘŻKI DYM

Marzy Wam się taniec w chmurach? Nie do końca czujecie się w roli tancerzy i chcielibyście zatuszować ewentualne niedociągnięcia? Z pomocą przyjdzie Wam ciężki dym! Wytwornicę posiada wielu podwykonawców (zespoły muzyczne i DJ’e), w przeciwnym razie możecie ją wynająć za 200-400 zł.

17. ciężki dym taniec w chmurach na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele pierwszy taniec weddings factory

ATRAKCJE WESELNE

ZABAWY INTEGRACYJNE

Wiadomym jest, że na weselu spotykają się goście zarówno ze strony Panny Młodej i Pana Młodego, którzy niekoniecznie wcześniej mieli okazję się poznać. I tu z pomocą nadchodzą najróżniejsze zabawy integracyjne, które nie tylko ułatwią zapoznanie, ale także rozluźnią sztywną atmosferę. Ciekawą zabawą jest losowanie przez gości karteczek z kolorami (każdy kolor obecny jest w dwóch egzemplarzach), a następnie po ich wywołaniu goście zapoznają się i tańczą ze sobą jeden utwór. Jeśli nie chcecie zdawać się na przypadek i dopuścić do sytuacji np. gdy Wasza mało rozrywkowa babcia wylosuje taniec z nadmiernie roztańczonym kolegą, możecie wcześniej zaplanować kto z kim będzie tańczył, a karteczki z kolorami umieścić pod nakryciami gości.

19. zabawy integracyjne na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

BELGIJKA

Tańca na weselu nigdy za wiele, a belgijka jest bardzo prosta w nauce i z pewnością przypadnie do gustu Waszym gościom. Co więcej, dzięki nieustannej zmianie tanecznych partnerów, będzie również pełniła rolę integracyjną.

ZABAWY PLENEROWE

Jeśli pogoda w tym wyjątkowym dniu postanowi Was rozpieszczać, możecie przygotować najróżniejsze weselne zabawy plenerowe – gigantyczna Jenga, kółko i krzyżyk w wersji XXL czy sprawdzające celność Waszą i Waszych gości Cornhole. Na rynku znajduje się wiele firm wynajmujących gadżety, które rozbawią Waszych gości. Koszt wynajmu najczęściej kształtuje się na poziomie 100-300 za poszczególne gry plenerowe. Oczywiście możecie przygotować je także samodzielnie.

12. zabawy plenerowe na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

DMUCHANE ZAMKI

W pierwszej chwili może się wydawać, że to cudowna atrakcja dla weselnych dzieci – nic bardziej mylnego! Gdyż to właśnie dorosłych nie będziecie mogli wyciągnąć z takiego dmuchanego zamku. Nie dość, że zabawa pierwszorzędna to jeszcze gwarancja niepowtarzalnych fotek! Koszt takiej skakanej przyjemności zaczyna się od ok. 500 zł. Szukacie tańszego rozwiązania? – większa trampolina może i nie będzie stanowić tak cudownego tła, ale również zapewni świetną atrakcję.

2 dmuchane zamki atrakcje na wesele dla gości weselnych trampolina

PLENEROWY KĄCIK RELAKSU

Nie trudno zgadnąć, że podczas wesela w szczególnej mierze przypadnie on miłośnikom nikotyny, którzy najczęściej okupują plenerowe ławeczki. Jednakże z pewnością wszyscy goście skorzystają z chwili relaksu i wytchnienia od weselnych tańców. Mi osobiście najbardziej podoba się rustykalna wersja, wykonana z bel prasowanej słomy przykrytych kocykami.

20. strefa relaksu na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

KINO LETNIE POD GWIAZDAMI

Kino na weselu – w pierwszej chwili pomyślicie, że to już przesada, jednak dajcie szansę temu pomysłowi. Spokojnie, nie mam tu na myśli wyświetlania pełnometrażowych filmów, które odciągałyby gości od weselnej zabawy. W takim kinie możecie wyświetlić Wasze filmiki lub zdjęcia od młodości, aż do wspólnego poznania, poprzez okres narzeczeństwa, aż do dnia ślubu. Letnie kino może posłużyć także jako miejsce wyświetlenia podziękowań dla rodziców – jeśli planujecie je w formie nagrania. Kino plenerowe możecie stworzyć z łatwością – wystarczy Wam wypożyczony projektor i ekran, na którym można będzie wyświetlać filmy. Kino pod gwiazdami możecie połączyć z poprzednim pomysłem – kącikiem relaksu.

21. kino pod gwiazdami na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

KARYKATURZYSTA

Ostatnio coraz większą popularność, wśród weselnych atrakcji zdobywa pomysł zatrudnienia karykaturzysty, który uwieczni Waszych gości w humorystycznym wydaniu. Koszt takiej atrakcji to średnio 1000 zł, warto jednak dobrze go rozważyć przy bardzo dużych weselach i ocenić czy jeden karykaturzysta zdoła narysować wszystkich zainteresowanych gości.

22. karykaturarz karykatury na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

BARY TEMATYCZNE

Czy jedzenie na weselu może być atrakcją? Oczywiście, że tak! Jeśli nie jest to typowe weselne danie, a co więcej podane jest w oryginalny sposób, z pewnością spodoba się Waszym gościom!

PIMP YOUR PROSECCO

Dla miłośników musujących trunków processo bar jest opcją idealną, o której przeczytać możecie tutaj.

4. wata cukrowa

BEER BAR

Dla tych którzy nie są smakoszami szampańskich przyjemności, przygotujcie bardziej męską wersję – piwny bar.

24. beer bar, piwny bar na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

WATA CUKROWA

Słodkości kochają nie tylko najmłodsi! Wata cukrowa na Waszym weselu to najpyszniejszy pomysł! Poza tym czy znacie jakiś bardziej fotogeniczną przekąskę? Macie ulubione kolory, które będą przewodzić na przyjęciu? Niech wata cukrowa zabarwi się właśnie tak!

4. cotton candy weddings factory wata cukrowa na weselu słodki bar atrakcje dla gości weselnych

POPCORN BAR

Kino letnie na weselu już było, to do kompletu przydałby się ….. popcorn! Świat nie kończy się na maślanym i solonym, zaszalejcie z karmelowym, czekoladowym, ostrym, serowym i wieloma innymi smakami!

5. popcorn bar na weselu atrakce weselne inspiracje na wesele weddings factory

LODOWE SZALEŃSTWO

Kto nie lubi lodów! Dlaczego by nie wprowadzić takich lodowych słodkości do weselnego menu! Mogą być na przykład serwowane z food trucku

5. ice creams bar lody na weselu bar lodowy atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory

ZDROWE PRZEKĄSKI

Zdrowym sezonowym przekąskom na weselu mówimy zdecydowane TAK! Zapakowane w ślubnie personalizowane torebeczki, pudełeczka i papierki będą smaczną przegryzką! W tej roli świetnie odnajdą się truskawki, malinki, wiśnie, porzeczki, czereśnie czy fistaszki.

25. przekąski na weselu atrakcje weselne inspiracje na wesele weddings factory


Zdjęcia: BOHO Weddings & Life, Claire Bear-Taylor, imgED, Heather Kincaid, Abby Jiu Photography, Jen Carreiro, Emma Case Photography, The White Bouncy Castle, CB and J, Jessi Caparella, Ruffled, Corbin Gurkin, Sylvie and Joan, Lauren Conrad, FONDLY FOREVER PHOTOGRAPHY, SEATTLE BRIDE, Poptions Popcorn, Lauren Kirkbride Photography, Ten 22 studio, POWDERHAM Castle, Wedding Sparklers USA, NOUBA, Jimmy Raper Photography, Tim Walker Photography, Ruth Edwards, Meg Perotti, Charlotte NC Photography, True Photography Weddings, Sarah Yates, Twenty Mile House Wedding Photographer, Leah Valentine, Tyler Speier, Riccardo and Yulia, Dear Darling Photography, Natalie Watson, Jorge Santiago Photography, Etsy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.